Drobečková navigace

Úvod > O obci

O obci

Novodobá historie obce je dochována v druhém díle kroniky obce od roku 1945, léta od roku 1924 jsou zachycena v prvním díle, který je uložen v okresním archivu. Od roku 1986 do roku 1991 byla Stvolová integrována s městem Letovice. Dnem 1.1.1991 byla integrace ukončena a vznikla samostatná obec, spravovaná nově zvoleným zastupitelstvem. Budova školy ve Skříbu byla po zrušení školky v roce 1988 přestavěna na motorest „Stvolovská rychta“, který je v současné době uzavřen. Obec plánuje pohostinství přestavět na Obecní dům“, který bude sloužit obci a občanům ke konání různých kulturních akcí.

V obci Vlkov se nachází významný krajinný prvek „Vlkovské jalovce“ – pásmo chráněných jalovců, kaple z roku 1925 zasvěcená sv. Cyrilu a Metoději. Na jejich počest se koná v obci každoročně 5. července pouť s taneční zábavou.

Stvolová je výborným místem pro vesnické a rekreační bydlení, o čemž svědčí velké množství rekreačních chalup - 40. Nachází se zde budova obecního úřadu s knihovnou a veřejným internetem,  pro sportovní využití obyvatel slouží volejbalové, fotbalové hřiště a tenisový kurt. Turisté zde najdou značené cyklotrasy.